Posturi disponibile

Dacă dorești sa devii colegul nostru ne poți trimite un CV la adresa jobs@transart.ro.
În acest moment sunt disponibile următoarele poziții:

1. Programator Baze de Date/ BI – Business Intelligence

Responsabilități:

  • analiza cerințelor de dezvoltare specifice
  • viziune de ansamblu a impactului unei cerințe asupra întregului sistem
  • estimarea timpului necesar pentru îndeplinirea unui task alocat
  • dezvoltarea de soluții BI ( extragere, prelucrare și raportare date)
  • depanarea și rezolvarea eventualelor probleme
  • documentarea proceselor interne și a soluțiilor implementate, atât în limba română cât și în limba engleză

Cerințe:

  • experiență de lucru și/sau cunoștințe de baze de date relaționale
  • cunoştinţe de limba engleză (scris, vorbit) cel puțin la nivel mediu
  • studii în unul din domeniile: inginerie software/ programare software/ informatică economică
  • pasionat de lucrul cu bazele de date relaționale, dezvoltare software și de sistemele BI în general
  • organizat, muncitor, dedicat și responsabil

Reprezintă avantaj:

  • experiență de lucru în prelucrarea datelor (extragere date din diferite surse, procesare)
  • experiență de lucru și/sau cunoștințe de tehnologii BI (Qlik Sense/View, Tableau, Microsoft OLAP/ Power BI/Reporting Services)

Ofertă (bonusuri, beneficii):

  • instruire continuă în domeniul de activitate
  • colegi care-ți pot fi mentori la serviciu și prieteni în afara lui
  • mediul de lucru dinamic și divers care stimulează dezvoltarea profesională
  • salariu care răsplătește munca și performanțele atinse

2. Programator Web Junior/Middle Level

Candidatul ideal dispune de:

  • Cunoștinte bune de Programare Orientata pe Obiecte (OOP), Design Patterns, limbajul de programare C#
  • Cunoștințe de lucru cu baze de date relaționale MySQL, Microsoft SQL Server
  • Cunoștințe despre tehnologii WEB: Javascript, Ext Js, jQuery, Bootstrap
  • Experiență în dezvoltarea de aplicații Web reprezintă un avantaj
  • Cunoștințe de limba engleză
  • Abilitatea de a lucra în echipă

Tehnologii folosite:

  • .Net Frameworks: 3.5+, Core
  • Web: Asp.Net (MVC, Web API), Sencha Ext JS, jQuery, Bootstrap
  • ORM Frameworks: Entity Framework, LINQ to SQL
  • Logging: Log4Net
  • Database: Microsoft SQL Server (2012+)/li>
  • Source Control: SourceSafe, TFS

  • Dezvoltarea de noi proiecte web care să răspundă specificaţiilor venite din partea clienţilor
  • Întretinere și optimizare pentru proiecte web existente – modificări, optimizări de cod, implementare de cerințe suplimentare conform specificațiilor
  • Crearea de documentație tehnică pentru aplicațiile dezvoltate

Pentru a afla mai multe detalii despre modul în care procesăm datele personale vă recomandăm să consultați politica noastră de confidențialitate.