Posturi disponibile

Dacă dorești sa devii colegul nostru ne poți trimite un CV la adresa jobs@transart.ro.
În acest moment sunt disponibile următoarele poziții:

1. Programator Web Junior/Middle Level

Candidatul ideal dispune de:

  • Cunoștinte bune de Programare Orientata pe Obiecte (OOP), Design Patterns, limbajul de programare C#
  • Cunoștințe de lucru cu baze de date relaționale MySQL, Microsoft SQL Server
  • Cunoștințe despre tehnologii WEB: Javascript, Ext Js, jQuery, Bootstrap
  • Experiență în dezvoltarea de aplicații Web reprezintă un avantaj
  • Cunoștințe de limba engleză
  • Abilitatea de a lucra în echipă

Tehnologii folosite:

  • .Net Frameworks: 3.5+, Core
  • Web: Asp.Net (MVC, Web API), Sencha Ext JS, jQuery, Bootstrap
  • ORM Frameworks: Entity Framework, LINQ to SQL
  • Logging: Log4Net
  • Database: Microsoft SQL Server (2012+)/li>
  • Source Control: SourceSafe, TFS

Responsabilități:

  • Dezvoltarea de noi proiecte web care să răspundă specificaţiilor venite din partea clienţilor
  • Întretinere și optimizare pentru proiecte web existente – modificări, optimizări de cod, implementare de cerințe suplimentare conform specificațiilor
  • Crearea de documentație tehnică pentru aplicațiile dezvoltate

2. Xamarin Developer – Mid-Senior Level

Job requirements:

  • Experience in working with C# and Xamarin for Android
  • Xamarin applications best practices and distribution process
  • Good knowledge of SQLite si MS SQL Server
  • Very good attention to details

Responsibilities:

  • Provide design and architecture related decisions
  • Implement features based on requirements provided and defined together with the customer
  • Maintain code quality through code reviews
  • Perform debugging and bug fixing
  • Collaborate with internal teams

Pentru a afla mai multe detalii despre modul în care procesăm datele personale vă recomandăm să consultați politica noastră de confidențialitate.