Kandia branduri
A Kandia Dulce Romania bevezette SFA – HERMES Merchandising & Marketing rendszert, megalapozva ezáltal az FMCG keretében működő trade marketing és business development döntéseket támogató információs rendszerét. A teljes terepen dolgozó mobil csapatát – Field Force & Key Acount Representatives – automatizálva az Androidos terminálokon működő HERMES alkalmazással, a társaság képviselői lettek a piacról állandóan begyűjtött, leellenőrzött üzleti információk legfontosabb forrásai. A kibővített trade-marketing űrlap-szett alapján gyűjtött információk összegzésük után munkajelentések formájában kerülnek elküldésre, amelyek gyakorlatilag rendkívül értékes eszközöket képeznek, ezek segítségével meg lehet alapozni a taktikai döntéseket, az üzletfejlesztési stratégia gyakorlatba ültetését.

A mi tevékenységi területünkön stratégiai jelentőségű a modern informatikai eszközök használata, ahol a bejövő adatokat a terepen dolgozó emberek szolgáltatják. A kritikus üzleti információk gyorsan áramlanak mindkét irányba. Fentről lefelé, a stratégiai jövőképet konkrét, informatikai rendszerben kódolt akciók formájában modellezve. De lentről felfelé is, mint feedback visszacsatolás, amikor a képviselőink által az eladási pontokból begyűjtött sajátos információk lehetővé teszik számunkra az üzlet alakulásának monitorozását. A HERMES úgy tekinthető, mint sajátos szenzorok élő rendszere, amely gyors visszajelzést nyújt menedzsmenti csapatunknak a marketing és eladási stratégiának az eladási pontokban történő alkalmazása nyomán.”

Mihai Georgescu úr, Managing Director – Kandia Dulce Romania

Lefedve az eladásösztönzési tevékenységek teljes skáláját az FMCG fő eladási csatornáin, a Modern Trading (MT – KA eladások) és Traditional Trade (TT – hagyományos forgalmazás), a Kandia vezetősége és business development csapata, az Alin MIHESAN úr által hozott új lendületből részesülve, új jövőképet akart gyakorlatba ültetni és kidolgozott egy sor követelményt, amelyeket Románia első számú értékesítés-támogató információs rendszere, a HERMES – SFA révén sikerült modellezni és leszállítani.

 „Miután megvizsgáltuk a rendelkezésre álló valamennyi megoldást, ajánlatokat és demó-változatokat kérve a fő szolgáltatóktól, a HERMES-t választottuk. A Transart demója, a mobilalkalmazás technikai minősége, a kiváló referenciák és azután a Transart csapatával folytatott közvetlen tárgyalások meggyőztek, hogy a Transart business szempontból is tapasztalt cég, részletekbe menően ismeri a témát és rövid időn belül képes konfigurálni számunkra az általunk óhajtott rendszert. A vonzó pénzügyi ajánlat és a rugalmas alkudozás lehetővé tette a gyors megállapodást és a kivitelezés elkezdését” – nyilatkozta   Alin Mihesan úr – Business Development Manager, Kandia Dulce Romania.

A megvalósítás gondmentesen zajlott, a be nem tervezett késedelemmel együtt kevesebb mint három hónapot tartott, gyakorlatilag betartva a közösen kijelölt valamennyi határidőt, egészen a Go Live fázisig.

„Ami az eladási részleget illeti, a HERMES bevezetése után észlelt fő javulás a terepi csapat által végzett tevékenység szervezése, monitorozása és ellenőrzése. Most láthatom a csapat minden egyes tagjának a tevékenységét és gyorsan közbeléphetek, valahányszor csak szükségesnek tartom, és konkrét, pontos visszajelzéseket kapok. Sőt mi több, mivel bónuszuk egy része a rendszerben feljegyzett tevékenységtől függ, embereink hamar elfogadták és alkalmazni kezdték a HERMES-t, mihelyt megértették, hogy mennyire segíti őket az alkalmazás munkájukban és célkitűzéseik elérésében. Valóban elégedettek vagyunk, főleg azzal a ténnyel, hogy az általunk elképzelt rendszer a HERMES segítségével életre kelt” – jelentette ki Radu Mazuru úr, Sales Manager Kandia.

Míg a HERMES bevezetése előtt korlátozott számú információ került begyűjtésre – papír alapú kérdőívek alapján, utána a megrendelő egy professzionális információgyűjtő rendszerhez jut, amely támogatja a döntéshozatalt a merchandising, forgalmazás, láthatóság, elhelyezések, verseny, készletek, storecheck, coaching területeken.

 „Boldog vagyok, mert sikerült, hogy mi irányítsuk a rendszer megrajzolási módját (KARM), amely így rendkívül hasznossá vált a menedzser számára. Jelenleg használjuk mind elemzésekre és taktikai/ műveleti döntésekhez, mind pedig az emberek tevékenységének kiértékeléséhez és bizonyos HR-döntések megalapozásához (bónuszok/büntetések). A HERMES átláthatóságot biztosít a szervezeten belül, ő az a semleges harmadik fél, amely rögzíti, hogy miképpen teljesítik feladataikat a csapat tagjai. Másrészt, a HERMES rendszerben gyűjtött információk segítenek megérteni a különbségeket és párhuzamot vonni a saját adataink és a szakosodott társaságok (például Nielsen) által szolgáltatott stratégiai információk között” – tette hozzá Alin MIHESAN úr, a HERMES – KARM projekt-bevezetés menedzsere, Kandia Dulce Romania.

 

A Kandia Rt-ről

A Kandia Dulce S.A. részvénytársaság a legnagyobb romániai édességtermelő. Hosszú ideje jelen van az édességek piacán, bővített márkaportfólióval rendelkezik, a Kandia Dulce referencia-társaságnak számít tevékenységi szegmenseiben. A csokiszeletek kategóriájában a ROM piacvezető, 2013-ban 30 millió darabot adtak el belőle, a világ összes románjára jutott egy-egy darab. A Magura a románok kedvenc minisüteménye, 2013-ban több mint 34 millió darabot adtak el belőle. A Kandia csokoládé, intenzív és kifinomult ízeivel kényezteti fogyasztóit 1890 óta. A Laura, Primola, Sugus és Silvana édességeket szintén nagyon kedvelik a fogyasztók, akik mindinkább a Romániában gyártott termékeket választják.

 

Doresc sa fiu contactat de un reprezentant Transart