Függetlenül attól, hogy italokról, élelmiszerektől, cigarettáról, kávéról, higiéniai termékekről és tisztítószerekről, állateledelről, építőanyagokról, festékekről, gépkocsi/professzionális alkatrészekről és kiegészítőkről beszélünk, a terepen dolgozó ügynökökön alapuló disztribúciós üzletnek van néhány specifikus szükséglete, amelyeket gyorsan és konzisztensen meg lehet oldani egy olyan, a Sales Force Automation termékcsaládhoz tartozó rendszerrel, mint a HERMES.

Egy profi disztribúciós tevékenység ma már elképzelhetetlen egy SFA informatikai támogatása nélkül. Egy mobil alkalmazásokon alapuló rendszerről van szó, amelyik az értékesítési erő terepen folytatott tevékenységét hivatott támogatni: ügynökök, értékesítési/merchandising képviselők, felügyelők, business developerek, ASM, RSM, stb.

Függetlenül attól, hogy táblagépeken vagy Android okostelefonokon, vagy az előző generációs Windows Mobile operációs rendszerű PDA-n fut, a HERMES, néhány konkrét út és az ehhez szükséges informatikai támogatás nyújtásával, segít abban, hogy átvehesse egy disztribúciós üzlet irányítását:

(1) Az értékesítési erő tevékenységének tervezési és kivitelezési folyamatának javítása a marketing mixnek közvetlenül az alkalmazásban történő kialakításával, az összes négy komponensére vonatkozóan (4P):

  1. A megcélzott Piac – helyszínek/ üzletek, ahol a termékeket a végső fogyasztó felé értékesítik (a helyszínek a földrajzi kritériumok (útvonalak) szerint és a forgalom (az utánpótlások gyakorisága) függvényében vannak szegmentálva);
  2. Termékek – amelyeket a rendelkezésre állás (raktárkészleten való létezés) függvényében lehet filtrálni, de különböző kritériumok szerint is (márkák, beszállítók, stb.) vagy ezek pillanatnyi fontosságuk alapján (fókusz termékek);
  3. Árak – egy egységes árengedmény politika telepítése vagy árlisták használata (minden egyes ügyféllel külön kialkudott);
  4. Promóciók – egy széles promóciós típusválaszték kialakítása és ezek automatizált alkalmazása az értékesítési folyamat alatt.

(2) A terepen dolgozó értékesítési ügynökök által kifejtett tevékenységek ellenőrzése: célba vett ügyfelek, ügyfélnél töltött effektív idő, úton eltöltött idő, látogatás részletei, rendeléshiány oka, GPS koordináták, értékesítési ponton készített fényképek.

(3) Az értékesítés növekedésére közvetlenül ható mutatok javítása, mint például átlagértékesítés per ügyfél és ügyfélszám per ügynök, az értékesítés minőségének emelésével és az ügynök által az ügyfélnél eltöltött időnek hatékonyabb kihasználásával (idő amely – egy SFA nélkül – általában a rendelés manuális összeállításával, az árengedmények kalkulálásával, a promóciók alkalmazásával, a hibák ellenőrzésével és javításával telik el).

(4) Az áru ügyfélhez történő kiszállítási idejének lerövidülése – az adatok on-line összehangolásával, az ügyféllátogatás végén a mobil terminál adatait összehangolja a szerver adataival, így az árut ugyanazon a napon lehet előkészíteni és kiszállítani, néhány órával az után, hogy az ügynök a rendelést regisztrálta a rendszerben.

(5) A piacon lévő pénz gyorsabb bevételezése – az új rendelés regisztrálásakor a blokkolási mechanizmusok aktiválódnak (különböző kritériumok szerint) olyan ügyfelek esetén, akiknek szokásukká vált a fizetések késve teljesítése (hitel kontroll).

(6) Egy átlátható motivációs és jutalmazó rendszer az értékesítési ügynökök teljesítményének növelése érdekében: a konkrét célkitűzések meghatározásán (pl.: érték, mennyiség, ügyfélszám/ termék targetek) és az egyéni eredmények folytonos vizualizálásán (a target %-a) alapul. Például egy új termék piacra bocsátásához az értékesítési igazgató minden egyes ügynök részére target-ként egy minimális számú ügyfelet határozhat meg (és monitorizálhat), akiknek az adott terméket el kell adni.

(7) A tévedések és a hatékonyatlanság kiküszöbölése (pl.: a kezelési hibákból származó retúrok / stornók kiküszöbölése) az alapműveletek automatikus regisztrálásával: rendelés összeállítása, raktárkészlet ellenőrzése, termék neve, alkalmazott árengedmények/promóciók, célkitűzések/targetek vizualizálása, be nem inkasszált összegek. stb.

(8) Lényeges piacinformációk gyors gyűjtése (pl.: a saját termékek és a konkurencia termékeinek polcon való jelenléte és ára), a terepen dolgozó saját ügynökök által, trade-marketing kérdőívekkel, gyűjtött információk.

(9) A reklámozásra és az értékesítésre koncentráló akciók bevezetésének kiterjedt támogatása (pl.: a szavatossági idő vége felé közeledő árukészletek felszámolása, különleges ajánlatok, a piacon létező termékek raktárkészletének gyűjtése).

(10) A trade-marketing akciók fokozott hatása az értékesítési pontokon használt reklámanyag (POSM) befektetések hatékonyabb menedzsmentjével.

Egy személyre szabott bemutató vagy ingyenes tanácsadás érdekében, amelyek alatt megtudhatja, hogy az ön üzlete hogyan juthat hozzá ezekhez az eszközökhöz, kérjük, hogy az alábbi online űrlap kitöltésével kérjen személyes találkozót egy Transart képviselővel.